EnergiaMed
Szumy uszne - Energia MED Naturalne Sposoby Leczenia Szumy uszne
szumy uszne głuchota

13 listopada 2020

Jakie funkcje narządów wpływają na szumy uszne ?

W Medycynie Chińskiej jest takie powiedzenie że nerki otwierają się na uszy. Oznacza to że funkcje nerek bardzo silnie wpływają na zmysł słuchu. W terapii zawsze trzeba  brać pod uwagę czy funkcje nerek spełniają swoje zadania. W Spiritual Axis rozdział 17:

„Nerki otwierają się w uszach jeśli są zdrowe będziesz słyszał wszystkie 5 dźwięków”

Jeśli nerki są słabe, słuch będzie upośledzony i z czasem pojawią się szumy i głuchota. Wynika to z pogłębiania się słabości nerek i braku możliwości spełnienia funkcji odżywczej  nerek dla uszu.

Jakie są funkcje nerek w Medycynie Chińskiej?

  • magazynują i chronią esencję JING- nasz największy skarb wpływający na jakość życia
  • odpowiedzialne są za zapłodnienie, wzrost i rozwój fizyczny człowieka
  • biorą udział w produkcji krwi
  • kontrolują metabolizm wody czyli produkcja moczu i absorbcja wartościowych płynów pochodzący z pożywienia i wpływają na zdolność oddawania moczu
  • to źródło Yin i Yang dla każdego narządu i od jakości ich zależy dobre funkcjonowanie pozostałych narządów
  • jakość zębów i włosów na głowie odzwierciedlają stan Nerek
  • otwierają się w uchu i zarządzają słuchem

Z jednej strony wiemy że u każdej osoby starszej pojawi się zaburzenie słuchu wynikające z naturalnego ubywania siły w nerkach( są to procesy starzenia się). Oczywiście gdyby tylko funkcje nerek były odpowiedzialne za szumy uszne można byłoby każdą terapię ukierunkować na wzmacnianie nerek Jednak na  jest to takie proste.

Meridian pęcherzyka żółciowego oplata ucho i jest  związany z problemem szumów usznych o typie nadmiarowym co to znaczy?

Jeżeli szumy uszne pojawiły się po infekcjach ucha to masz jak w banku że zamieszał się w to meridian pęcherzyka żółciowego więc jeśli chcesz poprawić ten stan trzeba zrównoważyć meridian pęcherzyka żółciowego by pozbyć się problemu.

Jakie inne funkcje narządów wpływają jeszcze na szumy uszne?

Na szumy uszne ma również wpływ Serce rozumiane w medycynie chińskiej jako mózg który odbiera zmysł słuchu czyli dźwięk i Płuca jako dom dla naszej cielesnej duszy.

To oznacza że mimo zaburzenia funkcji innych narządów dalej będziemy słyszeć. Zdarzają się takie sytuacje że tracisz przytomność ale dalej słyszysz głos innych osób wokół ciebie.

Płuca są również odpowiedzialne za dostarczenie i odprowadzenie esencji JING. Ta esencja jest odpowiedzialna za zdrowie każdego a Płuca mają zapewnić ostre i wyraźny dźwięk poprzez właściwe doprowadzenie i oprowadzenie tej esencji.

Wiem troszkę to wszystko dziwnie brzmi ale im więcej będziesz wiedział jak postrzegane są choroby i ich powiązania w medycynie chińskiej tym mniej dziwne z czasem się to stanie.

Po prostu przyjmij że tak jest. Tak jak przyjmujesz diagnozy od lekarza. I im więcej czytasz i się edukujesz na temat twojej choroby tym lepiej sobie z nią radzisz i poszukujesz informacji na jej temat konfrontujesz osiągniętą wiedzę.

Pamiętaj najsilniej na szumy uszne wpływają funkcje

nerek, serca i płuc.

Jak wygląda terapia w gabinecie EnergiaMed szumów uszynych?

Podstawa do dobrej terapii jest znalezienie przyczyny. Szukamy jej za pomocą diagnozy z pulsu, języka przeprowadzonego wywiadu analizy badań czasem potrzebne jestkonsultacja z innym specjalistą. To wszystko ustalamy na pierwszej wizycie.

Do terpaii wykorzystujemy akupunkture zioła dietę to z zakresu medycyny chińskiej a czasami posiłkujemy sie zabiegami oczyszczającymi na biorezonansie komórkowym np: w przypadku infekcji ucha zdaje bardzo dobrze egzamin.

 

 

anna golec energiamed

mgr  Anna Golec

Cześć ma na imie Anna. Jestem fizjoterapeuta. Łącze nowoczesność ze starożytnością.

Na co dzień w pracy wykorzystujemy medycynę chińską akupunkturę, zioła chińskie, dietetykę i biorezonans komórkowy. 

Dlaczego tak mocno zaufałam medycynie chińskiej w praktyce zawodowej?

Połączyła to czego mi brakowało. Siatki powiązań i zależności wpływów czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych np: ból, ból stawów, ból pleców, bóle miesiączkowe, bóle głowy, migreny itp.

Ból może pochodzić od urazu, przeciążenia. Są to wpływy zewnętrzne. Praca z pacjentem daje nam efekty do pewnego poziomu. Często okazuję się że na ból wpływa czynnik wewnętrzny np: stres, zmęczenie, rozstanie z partnerem, niezdrowy styl życia, trauma z dzieciństwa. Jeżeli od samego początku zastosujemy akupunkturę, zioła i dietę otrzymujemy bardzo dobre efekty.

Powiązane posty

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny? Jakie właściwości lecznicze ma pigwowiec? Łap przepis na pyszny syrop z niego który wzmocni odporność Twoich najbliższych. Owoce pigwowca japońskiego często nazywane są polską cytryną. Pigwowce to krzewy które bez problemu...

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności? Poznaj historię pacjentki. Zapoznaj się z działaniem akupunktury na Twoje ciało. Z bezsennością zmaga się coraz więcej osób. Styl życia w ciągłym pośpiechu z głowami w telefonach nie służy łatwemu zasypianiu i spokojnemu...

Przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok często powoduje bardzo duże problemy pacjentom i specjalistom. Niejednokrotnie będzie powracało i niełatwo się leczyło. Dlaczego tak jest? Dlaczego łatwiej leczy się stan zapalny gardła a zapalenie zatok wraca i antybiotyk jest nie wystarczający....

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki i stopy- jakie są tego przyczyny? Jak radzić sobie z pojawiającym się obrzękiem? Z opuchlizną nóg, kostek czy stóp często mierzą się osoby u których pojawią się problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, złym krążeniem  i przepływem...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna Golec

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe