Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności? Poznaj historię pacjentki. Zapoznaj się z działaniem akupunktury na Twoje ciało.
Z bezsennością zmaga się coraz więcej osób. Styl życia w ciągłym pośpiechu z głowami w telefonach nie służy łatwemu zasypianiu i spokojnemu spaniu.
Brak możliwości regeneracji organizmu podczas snu wpływa na codzienne funkcjonowanie. Poczucie przewlekłego niewyspania wpływa na silniejsze odczuwanie stresu. Zabiera dobra koncentrację, jasne myśli, chęć do działania i realizowania zadań dnia codziennego. Objawy narastają więc w pierwszej kolejności sięga się po tabletki nasenne. Choć nie zawsze. Coraz częściej pacjenci nie chcą stosować tabletek nasennych.Poszukują przyczyny bezsenności. Świadomość i możliwości w dzisiejszych czasach po za tabletkami jest bardzo dużo. Jedną z najważniejszych metod która wykorzystuję w gabinecie to akupunktura.
Jak akupunktura może mi pomóc w bezsenności?
Medycyna chińska to bardzo dobrze przedstawiony system zależności pomiędzy funkcjami narządów wewnętrznych. Podręczniki do niej dla zwykłego niewtajemniczonego człowieka czyta się fatalnie. Wynika to tylko z nieznajomości pojęć. To tak jak wziąść książkę do fizyki kwantowej nie będą jej fanem i cokolwiek zrozumieć. Niestety brzmi tak wszystko jak z kosmosu. Jednak jak jesteś wtajemniczonym znasz pojęcia, podstawy to literatura do medycyny chińskiej czy fizyki kwantowej są łatwostrawne, wciągające i dające mnóstwo informacji które można wykorzystać.
Bezsenność w medycynie chińskiej została sklasyfikowana. W podręcznikach do medycyny chińskiej dokładnie są opisane przyczyny bezsenność. Znajdziemy tam również procedury czyli jakie punkty akupunkturowe na ciele dla danej osoby będą najlepsze.
Historia pacjentki:
Pacjentka: kobieta lat 58, dolegliwości z bezsennością od wielu lat leczona tabletkami na nerwicę i sen
Objawy:lęk, niepokój, palpitacje serca, zawroty głowy, problemy z koncentracją , matowa cera z tendencją do suchości, mięśnie napięte- często orientuję się że zastyga w konkretnej pozycji np: barki uniesione do góry, zaciśnięte pięści
Diagnoza: nerwica lękowa w medycynie chińskiej w tym konkretnym przypadku nazywamy to niedoborem krwi serca
Przykładowe punkty akupunkturowe: na głowie anmian, yintang na wewnętrznej stronie ręki H7, H6 i na plecach koło kręgosłupa Bl 15, Bl 20
Cel:uspokojenie ciała i myśli, zmniejszenie napięcia mięśniowego, brak gonitwy myśli przed zaśnięciem a w
medycynie chińskiej powiemy że to wzmocnienie krwi serca i zharmonizowanie serca i śledziony.
Efekty: po 3 zabiegach poprawiło się zasypianie, po 10 uzyskała większy spokój wewnętrzny i już tak łatwo nie wpadała w leki, słowa pacjentki: pani Aniu tam w środku teraz więcej mi się chce, tak dawno już tego nie czułam. Mam więcej energii i bardzo się cieszę że mnie siostra namówiła. Szkoda mi tylko że tak długo zwlekałam i bałam się akupunktury bo to nic bolesnego a tyle korzyści. Nawet psychoterapia i tabletki nie dały mi takich efektów. Jestem przeszczęśliwa.
0 komentarzy