EnergiaMed
Syrop z pędów świerka na kaszel u dzieci i nie tylko - Energia MED Naturalne Sposoby Leczenia
syrop z pędów świerka

8 maja 2020

Świerków w moim rodzinny ogrodzie nie brakuje. Przez długie lata nie wiedziałam że mogłabym wykorzystać pędy świerka na syropy na kaszel z flegmą.

To nie jedyne jego właściwości dobrze sprawdza się przy:

  • zapaleniu oskrzeli
  • zapaleni krtani
  • zapaleniu zatok
  • przeziębieniu
  • katarze.

Syrop z świerka działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo. Ma również  działanie rozgrzewające i napotne 🙂 więc świetnie się sprawdza jako element domowej apteczki w każdym domu.

Myśląc w rozumieniu medycyny chińskiej jeśli dany produkt działa na płuca to też będzie oddziaływać na przewód pokarmowy. Wynika to tzw zasad  5 elementów gdzie płuca i jelita tworzą element metalu.

Syrop świerkowy poprawia trawienie bo działa żółciopędnie i pobudza soki żołądkowe do pracy 🙂

Przejdźmy teraz do przepisu na ten prosty syrop z pędów świerka

SKŁADNIKI:

  • ok 1 kg pędów świerka długości ok 10 cm
  • ok 1 kg cukru brązowego
  • ok 200 ml spirytusu- jeżeli chcesz go podawać dzieciom omiń go 🙂

PRZYGOTOWANIE:

  1. Zebrane pędy świerka  możesz pokroić na mniejsze kawałki ale nie jest to koniecznie. Jeżeli nie ma żadnych robaczków w pędach to teraz możesz skropić spirytusem pędy i dobrze wymieszać. Zostawiamy je w naczyniu na noc lub kilka godzin.
  2. Następnie do miski wsypujemy cukier brązowy i dokładnie mieszamy. Zostaw troszkę cukru na wierzch żeby ostatnią warstwę  pędów świerka przysłonić cukrem ok 80 g. W misce mieszamy pędy z cukrem lub  w wyparzonym słoiku układamy warstwowo troszkę pedów świerku , ugniatamy na nie cukier i znowu ugniatamy i znowu pędy. Pamiętaj na samym wierzchu powinien być cukier.
  3. Jeżeli najpierw wymieszasz pędy świerka z cukrem  w misce to przekładając je do słoika pamiętaj żeby ugniatać każdą warstwę.
  4. Jak juz poukładasz i pougniatasz to zakręcamy słoiki.
  5. Teraz czas na żmudną robotę. Odstawiamy w słonecznym miejscu na 3 tygodnie iiii
  6. Pasowałaby codziennie odkręcić słoik i pougniatać. Wykonujemy to tak długo aż sok który się puścił przykrył pędy świerka. Jeżeli jest mało soku z pędów można dodać ok 50 ml ciepłej wody.
  7. Po żmudnym  3 lub 4 tygodniowym codziennym odkręcaniu ugniatanie i obserwacji czas na ostatni krok.
  8. Wylewamy powstały syrop z słoiczka do wyparzonych oczywiście a pędy świerka możemy też wygnieść lub wycisnąć za pomocą gazy.

Gotowe.

Dawkowanie:

dzieci i dorośli- 3 razy po 1 łyżeczce

anna golec energiamed

mgr  Anna Golec

Cześć ma na imie Anna. Jestem fizjoterapeuta. Łącze nowoczesność ze starożytnością.

Na co dzień w pracy wykorzystujemy medycynę chińską akupunkturę, zioła chińskie, dietetykę i biorezonans komórkowy. 

Dlaczego tak mocno zaufałam medycynie chińskiej w praktyce zawodowej?

Połączyła to czego mi brakowało. Siatki powiązań i zależności wpływów czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych np: ból, ból stawów, ból pleców, bóle miesiączkowe, bóle głowy, migreny itp.

Ból może pochodzić od urazu, przeciążenia. Są to wpływy zewnętrzne. Praca z pacjentem daje nam efekty do pewnego poziomu. Często okazuję się że na ból wpływa czynnik wewnętrzny np: stres, zmęczenie, rozstanie z partnerem, niezdrowy styl życia, trauma z dzieciństwa. Jeżeli od samego początku zastosujemy akupunkturę, zioła i dietę otrzymujemy bardzo dobre efekty.

Powiązane posty

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny? Jakie właściwości lecznicze ma pigwowiec? Łap przepis na pyszny syrop z niego który wzmocni odporność Twoich najbliższych. Owoce pigwowca japońskiego często nazywane są polską cytryną. Pigwowce to krzewy które bez problemu...

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności? Poznaj historię pacjentki. Zapoznaj się z działaniem akupunktury na Twoje ciało. Z bezsennością zmaga się coraz więcej osób. Styl życia w ciągłym pośpiechu z głowami w telefonach nie służy łatwemu zasypianiu i spokojnemu...

Przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok często powoduje bardzo duże problemy pacjentom i specjalistom. Niejednokrotnie będzie powracało i niełatwo się leczyło. Dlaczego tak jest? Dlaczego łatwiej leczy się stan zapalny gardła a zapalenie zatok wraca i antybiotyk jest nie wystarczający....

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki i stopy- jakie są tego przyczyny? Jak radzić sobie z pojawiającym się obrzękiem? Z opuchlizną nóg, kostek czy stóp często mierzą się osoby u których pojawią się problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, złym krążeniem  i przepływem...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna Golec

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe