EnergiaMed
Masaż twarzy Gua Sha? Co to jest i jakie daje efekty? Czy masaż jest tylko na zmarszczki? - Energia MED Naturalne Sposoby Leczenia
masaż odmładzający

14 lutego 2022

Masaż twarzy gua sha cieszy się coraz większą popularnością. Regularnie wykonywany poprawia napięcie skóry, redukuje drobne zmarszczki i zmniejsza opuchliznę na twarzy poprzez poprawę mikrokrążenia i limfy. Żegnajcie wory pod oczami. Dzięki niemu skóra jest dobrze odżywiona , rozświetlona. Jednak, aby przyniósł oczekiwane efekty należy wykonać go regularnie.

Pielęgnacja skóry od lat jest inspirowana Dalekim Wschodem. Ze zdumieniem podziwiamy twarze japonek koreanek czy chinek. Duża popularnością cieszą się masaże twarzy GUA SHA. Nawet w popularnej sieci sklepów można zakupić potrzebną płytkę czy roller. Płytka jest wykonana z naturalnych surowców. W sklepach najczęściej spotykamy te z jadeitu i kwarców. Najmniej popularna jest  z rogu bawoła wodnego a to moja ulubiona płytka którą najczęściej wykonuje masaż twarzy gua sha. Wynika to z tego że są najlepiej wyprofilowane i właściowości tej płytki są dla mniej mega ważne.

Jakie są rodzaje i właściwości płytek do masażu twarzy gua sha? Jak ona wygląda?

Wyróżniamy 4 rodzaje płytek ze względu na materiał z którego są wykonane:

 • z rogu bawoła wodnego
 • jadeitowe
 • kwarcowe
 • drewniane

Jakie są właściwości tych płytek?

Każda z nich pobudzi mikrokrążenie dzięki temu ją dotleni i wesprze procesy detoksykacji i oczyszczania. Masaż gua sha rozluźni mięsienie dzięki czemu skóra będzie lepiej odżywiona a to poprawi jej napięcie i przywróci młodszy wygląd.

Jaki ma kształt płytka gua sha?

Gua sha to niewielka, płaska  płytka o różnych kształtach, (może przypominać serce, literę V lub motyla, rybkę itp.). Kamień ten jest gładki, a jego brzegi zaokrąglone.

Nazwa płytki pochodzi od tradycyjnej chińskiej metody masażu twarzy  i ciała, której celem jest pocieranie( gua) skóry kamieniem w celu pobudzenia w niej energii witalnej czyli mikrokrążenia a widocznym efektem jest zaczerwienienie (sha) .

Jakie efekty można osiągnąć dzięki masażowi płytką gua sha?

Masaż twarzy i szyi płytką gua sha to świetny sposób na ujędrnienie i przywrócenie skórze młodego wyglądu. Jak każdy kontrolowany nacisk na skórę i mięśnie, pomaga usprawnić przepływ limfy, a co za tym idzie – zmniejszyć lub zlikwidować opuchlizny i obrzęki. Pobudza także mikrokrążenie krwi w skórze, dzięki czemu pomaga ją dotlenić, a tym samym zregenerować. Regularny masaż płytką gua sha sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, mięśnie rozluźnione, zrelaksowana, a zmarszczki wyraźnie wygładzone. Dodatkowy efekt to detoksykacja, co przekłada się na ogólną poprawę wyglądu naszej cery.

masaż twarzy odmładzający

Masaż twarzy Gua Sha – na czym polega?

Masaż przy pomocy płytek Gua Sha to niesamowicie relaksujący zabieg. Poprzez poprawienie przepływu limfy i krążenia niweluje obrzęki,  opuchnięcia zmniejsza zmarszczki w obszarze twarzy, szyji i dekoltu. Masaż rozpoczyna się zawsze od rozluźnienia karku, ramion. Następnie przechodzi się do przedrenowania okolicy szyji i twarzy. Masaż różni się intensywnością, przeplatane są ruchu posuwiste z punktowymi,  wolne z szybkimi i mocnymi. W trakcie masażu gua sha wykorzystuje się również elementy akupresury. Zawiera również ruchy liftingujące wykonywane ku górze które poprawiąją napięcie skóry i młodszy wygląd twarzy.

Jak działa Gua Sha- korzyści z masażu?

Zabieg wpływa na rewitalizację mięśni,skóry i nerwów obwodowych.Odpowiednie przesuwanie gładką płytką po skórze wygładza ją, rozświetla i rozjaśniają się ciemne plamy. dzięki temu wyrównuje się nierównomierne zabarwienie skóry. Przyspiesza  również głęboką regenerację a nawet poprawia napięcie mięśni. Uzyskuje się efekt ujędrnienia i liftingu.

Jakie są efekty?

Efekty są zachwycające, bo taki masaż dotlenia i odżywia skórę, zwiększa dopływ krwi tętniczej do masowanych obszarów. Cera wręcz promienieje, a twarz jest pięknie wyrzeźbiona. Znikają chomiczki i podwójny podbródek oraz wszelkie obrzęki i opuchlizna. Dodatkowo masaż wykonany płytką Gua Sha wzmacnia elastyczność skóry i mięśni.

Czy masaż twarzy gua sha służy tylko celom urodowym?

Nie. Zdecydowanie nie. Napewno jest najbardziej popularny pod tym kontem. Z masażu twarzy gua sha mogą korzystać osoby:

 • po porażeniu twarzy
 • z przewlekłym stanem zapalnym zatok
 • napięciowym bólem głowy
 • migrenami
 • z bólem twarzy niewiadomego pochodzenia
 • neuralgia nerwu twarzowego
 • przepracowani pracownicy przed komputerami ( w połączeniu z akupunkturą twarzy bardzo dobrze wpływa na oczu i niweluje stres)

 

 

anna golec energiamed

mgr  Anna Golec

Cześć ma na imie Anna. Jestem fizjoterapeuta. Łącze nowoczesność ze starożytnością.

Na co dzień w pracy wykorzystujemy medycynę chińską akupunkturę, zioła chińskie, dietetykę i biorezonans komórkowy. 

Dlaczego tak mocno zaufałam medycynie chińskiej w praktyce zawodowej?

Połączyła to czego mi brakowało. Siatki powiązań i zależności wpływów czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych np: ból, ból stawów, ból pleców, bóle miesiączkowe, bóle głowy, migreny itp.

Ból może pochodzić od urazu, przeciążenia. Są to wpływy zewnętrzne. Praca z pacjentem daje nam efekty do pewnego poziomu. Często okazuję się że na ból wpływa czynnik wewnętrzny np: stres, zmęczenie, rozstanie z partnerem, niezdrowy styl życia, trauma z dzieciństwa. Jeżeli od samego początku zastosujemy akupunkturę, zioła i dietę otrzymujemy bardzo dobre efekty.

Powiązane posty

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny? Jakie właściwości lecznicze ma pigwowiec? Łap przepis na pyszny syrop z niego który wzmocni odporność Twoich najbliższych. Owoce pigwowca japońskiego często nazywane są polską cytryną. Pigwowce to krzewy które bez problemu...

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności? Poznaj historię pacjentki. Zapoznaj się z działaniem akupunktury na Twoje ciało. Z bezsennością zmaga się coraz więcej osób. Styl życia w ciągłym pośpiechu z głowami w telefonach nie służy łatwemu zasypianiu i spokojnemu...

Przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok często powoduje bardzo duże problemy pacjentom i specjalistom. Niejednokrotnie będzie powracało i niełatwo się leczyło. Dlaczego tak jest? Dlaczego łatwiej leczy się stan zapalny gardła a zapalenie zatok wraca i antybiotyk jest nie wystarczający....

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki i stopy- jakie są tego przyczyny? Jak radzić sobie z pojawiającym się obrzękiem? Z opuchlizną nóg, kostek czy stóp często mierzą się osoby u których pojawią się problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, złym krążeniem  i przepływem...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna Golec

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe