EnergiaMed
Co oznaczają ślady po bańkach? - Energia MED Naturalne Sposoby Leczenia
ślady po bańkach co oznaczają

3 listopada 2021

Ślady po bańkach. Fakty i mity. O co z nimi chodzi?

Czy coś oznaczają?

Ten kto stawiał bańki nie raz zastanawiał się co oznaczają ślady po bańkach. Czemu z jednej strony jest prawie purpurowy ślad a z drugie lekkie zaczerwienienie? Na ten temat jest wiele teorii.

Ja przedstawie wam jak to jest ze strony  czysto praktycznej. W moim gabinecie bardzo często stawiam bańki i też nabrałam pewnego dystansu do pewnego mity z którym wielu pacjentom ciężko się rozstać.

Najczęściej mit to: mocny ślad po bańce oznacza chorobę jakiegoś narządu.

To przekonanie jest tak mocne że nawet moje tłumaczenie nie wiele pomaga i na siłę pacjent doszukuje się choroby. Bo moja babka mówiła że jak mocny ślad zostaje to człowiek ciężko chory jest.

Zatem co oznaczają ślady po bańkach? Teraz czas na fakty.

Wynaczynienie krwi czyli ślad powstały na skutek podciśnienia powstaje w miejscu w który jest stan zapalny. Najczęściej nie oznacza choroby tylko przejściowe mikrozaburzenie czynnościowe. Zaczerwienienie jest wywołane miejscowym rozszerzeniem naczyń krwionośnych powodując obfite ukrwienie danej okolicy czasami można zaobserwować wzmożone ocieplenie tego rejony. W niektórych przypadkach powstaje nawet lekki obrzęk i bolesność na skutek tego.

W miejscowym stanie zapalnym dochodzi więc do zwiększenia przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych a to umożliwia wydostanie się na zewnątrz osocza i krwinek.

Wniosek

W takim przypadku obserwujemy że ślady po bańkach powstają w miejscach gdzie powstał stan zapalny. Dotyczyć on może tylko danego rejonu  na skórze i struktur położonych poniżej ( mięśnie, powięzi) lub  związanego z drogami układu nerwowego łączącego receptory na skórze z danym narządem tzw strefy Heada.

W związku z tym połączeniem powstaje najwięcej mitów.

Najczęściej wyciągamy wnioski że chory jest przyporządkowany narząd do receptorów skóry natomaiast jest to związane najczęści3j z zaburzoną funkcją narządu a to jest spora różnica.

Dotyczy to najczęściej nadmiernego napięcia mięśni danej okolicy w której powstaje mocny ślad po bańce.

Dla przykłady ślad powstał w miejscu odpowiadającemu narządowi wątroby. I tak się składa że osoba której stawiamy bańki ma infekcje. Powstają silne ślady na samym początku infekcji ale już po tygodniu śladów w tych miejsca nie ma.

To właśnie przykład przejściowego mikrozaburzenia krążenia. Nie świadczy o tym że pacjent ma chorą wątrobę. Przeszedł infekcje na której skutek doszło do lekkiego zaburza się krążenie krwi w rejonie stawianej bańki.

Na ślady po bańce będą wpływały dwie kwestie:

  1. siła zassania bańki
  2. ogólna kondycja pacjenta i budowa ciała

Im mocniej zassiemy bańkę tym bardziej będziemy oczekiwać śladów po jej postawieniu. Im delikatniej zassiemy tym ślad będzie bledszy. Popatrzcie na zdjęcie poniżej. Przedstawia jak siła zassania bańki wpływa na ślad jaki po niej zostaje.

Pacjent na zdjęciu to dziecko w wieku 7 lat zdrowe bez dolegliwości.

Ślad od lewej jest po jednym zaciągnięciu pompką do  baniek lekarskich.

Środkowy ślad po dwóch zaciągnięciach pompka.

Trzeci po trzech zaciągnięciach pompką.

 

niedokrwistość

Na powyższym zdjęciu można zaobserwować że ślady po bańkach są  w dużej mierze uzależnione od ilości zaciągniętych pompek.

Biorą pod uwagę budową ciała u tej pacjentki zdecydowanie występuję tendencja do powstawania mocnych śladów po silnie zaciągniętych bańkach.

 

 

anna golec energiamed

mgr  Anna Golec

Cześć ma na imie Anna. Jestem fizjoterapeuta. Łącze nowoczesność ze starożytnością.

Na co dzień w pracy wykorzystujemy medycynę chińską akupunkturę, zioła chińskie, dietetykę i biorezonans komórkowy. 

Dlaczego tak mocno zaufałam medycynie chińskiej w praktyce zawodowej?

Połączyła to czego mi brakowało. Siatki powiązań i zależności wpływów czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych np: ból, ból stawów, ból pleców, bóle miesiączkowe, bóle głowy, migreny itp.

Ból może pochodzić od urazu, przeciążenia. Są to wpływy zewnętrzne. Praca z pacjentem daje nam efekty do pewnego poziomu. Często okazuję się że na ból wpływa czynnik wewnętrzny np: stres, zmęczenie, rozstanie z partnerem, niezdrowy styl życia, trauma z dzieciństwa. Jeżeli od samego początku zastosujemy akupunkturę, zioła i dietę otrzymujemy bardzo dobre efekty.

Powiązane posty

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny?

Naturalna witamina C z polskiej cytryny? Jakie właściwości lecznicze ma pigwowiec? Łap przepis na pyszny syrop z niego który wzmocni odporność Twoich najbliższych. Owoce pigwowca japońskiego często nazywane są polską cytryną. Pigwowce to krzewy które bez problemu...

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności?

Jak może Ci pomóc akupunktura w bezsenności? Poznaj historię pacjentki. Zapoznaj się z działaniem akupunktury na Twoje ciało. Z bezsennością zmaga się coraz więcej osób. Styl życia w ciągłym pośpiechu z głowami w telefonach nie służy łatwemu zasypianiu i spokojnemu...

Przewlekłe zapalenie zatok

Zapalenie zatok często powoduje bardzo duże problemy pacjentom i specjalistom. Niejednokrotnie będzie powracało i niełatwo się leczyło. Dlaczego tak jest? Dlaczego łatwiej leczy się stan zapalny gardła a zapalenie zatok wraca i antybiotyk jest nie wystarczający....

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki.

Zmęczone i opuchnięte nogi, kostki i stopy- jakie są tego przyczyny? Jak radzić sobie z pojawiającym się obrzękiem? Z opuchlizną nóg, kostek czy stóp często mierzą się osoby u których pojawią się problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, złym krążeniem  i przepływem...

Komentarze

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anna Golec

Skontaktuj się z nami

Media Społecznościowe