fbpx

Kamienie w woreczku żółciowym a kamienie wątrobowe czy to są te same kamienie?

utworzone przez | Lis 25, 2019 | Blog | 0 komentarzy

Zapewne nie raz spotkaliście się w swojej rodzinie z problemem kamieni w pęcherzyku żółciowym. Statystyki są bezwzględne około 20% populacji świata na pewnym etapie życia będzie miało kamienie w woreczku żółciowym. 

Powiedzmy że, wiemy o co chodzi z kamieniami żółciowymi ale o co chodzi z kamieniami wątrobowymi??

Według  Moritza czyli twórcy najpopularniejszego sposób oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego większość z nas ma kamienie w wątrobie a niektórzy też w woreczku żółciowym. 

Jeżeli chcecie się przekonać czy to prawda, najlepiej przejść proces oczyszczania i to co zaobserwujecie może troszkę was zaskoczyć. Wielu z nas nie ma kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym a jednak w procesie oczyszczania wątroby z nich wszyscy jesteśmy zaskoczeni, że jednak mamy kamienie o różnej wielkości( od szpilki nawet po monety 2 groszowej) i barwie ( zielone, brązowe, czarne). Dlaczego?

No przecież mieliśmy usg brzucha i lekarz nic nie mówił. To skąd się wzięły.

Podstawowe badania kliniczne prawie nigdy nie ujawniają występowania kamieni żółciowych w wątrobie. Wynika to z tego, że są miękkie czyli  niezmineralizowane a kamienie w pęcherzyku żółciowym wykrywane podczas badań to kamienie które są zmineralizowane dlatego są widoczne w badaniu usg. 

 Z czego zbudowane są kamienie wątrobowe?

Moritz: “Większość kamieni żółciowych w  wątrobie składa się z tych samych nieszkodliwych elementów, które można znaleźć w  płynnej żółci, gdzie głównym składnikiem jest cholesterol. Wiele kamieni składa się z kwasów tłuszczowych i innego organicznego materiału, który wylądował w drogach żółciowych. Fakt, że większość tych kamieni to zakrzepnięte grudki żółci i innej materii pochodzenia organicznego, sprawia, że są one praktycznie niewidoczne dla promieni Rentgena, usg oraz tomografii komputerowej (TK).”

Z czego zbudowane są kamienie w pęcherzyku żółciowym?

Moritz: “Sytuacja wygląda inaczej w przypadku woreczka żółciowego, w którym do 20% wszystkich kamieni może składać się w całości z minerałów, głównie soli wapnia, kryształków cholesterolu i pigmentów żółci. Podczas gdy testy diagnostyczne z łatwością wykrywają te twarde i prawdopodobnie duże kamienie w woreczku żółciowym, często przegapiają bardziej miękkie, niezwapnione kamienie w wątrobie. Dopiero gdy nadmierne ilości kamieni cholesterolowych (85-95% cholesterolu) lub inne grudki tłuszczu zablokują drogi żółciowe wątroby, badanie USG może wykryć to, co ogólnie nazywa się stłuszczeniem wątroby. W takim przypadku obraz USG pokazuje wątrobę, która jest prawie całkowicie biała (zamiast czarnej). Stłuszczona wątroba może zgromadzić do 70 000 kamieni, zanim ulegnie uduszeniu i przestanie funkcjonować.”

Oczyszczenie dróg żółciowych wątroby z kamieni jest jedną z najbardziej podstawowych procedur, które możesz zastosować, by poprawić i odzyskać zdrowie. 

Wraz z procesem oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego, powinno się równocześnie wprowadzić zmiany żywieniowe i wiele innych metod, które będą Ci potrzebne żeby w pełni odzyskać zdrowie. Najlepiej pokieruje cię doświadczony lekarz, fizjoterapeuta, dietetyk który zgłębia i praktykuje naturalne metody leczenia.

Jakie są korzyści z oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego?

Myślę, że każdy z was doświadczył w różnym stopniu zatkanej rury czy to w wannie, umywalce lub w kuchni. W jednym przypadku woda spływa bardzo powoli, a w inny nie ma już takiej możliwości. Tak samo jest z drogami żółciowymi. Mamy różne stany zatkania. Jednak jak odetkamy ją, w pełni korzyści są ogromne. Tak jak odetkamy zatkaną rurę ( wyobrażacie sobie funkcjonować z przytkanym odpływem od wanny???)

Moritz:”Dzięki odetkaniu dróg żółciowych wątroby i woreczka żółciowego 60 do 100 trylionów komórek ciała będzie w stanie wdychać więcej tlenu, otrzymywać wystarczające ilości składników odżywczych, skutecznie eliminować produkty przemiany materii i utrzymywać doskonałą ( niczym nie zaburzony przepływ) komunikację między mózgiem, układem nerwowym, układem immunologicznym, układem endokrynnym a innymi częściami ciała.” 

żródło: Andresa Moritz ” Rozszerzone oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego”

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie do celów edukacyjnych, nie mogą być zastępstwem profesjonalnego medycznego doradztwa. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Przed podjęciem jakiegokolwiek działania związanego z terapią radzimy poinformować swojego lekarza o takim zamiarze. „Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu”.